[yasr_overall_rating size="medium"] Eski MacBook sürümlerinde olağan sabit HDD diskler kullanılmış ve zamanla kullanım dışı olabilirler. HDD winchters oldukça kırılgandır, çünkü bilginin lazer kafaları tarafından yazıldığı mekanik döner disklerden oluşur.

Diskler sürekli dönmeye karşı uyarılıyor, hasarlı sektörler ortaya çıkıyor, bilgiler artık eskisi gibi kullanılamıyor ve zamanla tamamen kullanılamıyor hale geliyor. Herhangi bir vuruştan sonra, düşme ve hatta enerjik sallama diskleri sıkışabilir ve bu nedenle bilgileri okumak neredeyse imkansız hale gelir. Dahası, sabit diskler oldukça yavaş çalışır, birçok program ve işletim sistemi yavaşlayabilir ve tüm potansiyellerini açığa çıkarabilir. İşte bu yüzden en iyi alternatif MacBook'unuza hızlı SSD disk yerleştirmektir!

SSD disk veri depolarıdır, çalışmaları herhangi bir mekanik eleman olmadan NAND bellek kullanmaya dayanmaktadır. SSD, bellek yongaları, güç denetleyicisi ve başlık içeren bir sistem kartına benziyor. En sık kullanılan SSD'nin iki form faktörü vardır: eski MacBook sürümleri 2,5 inç kullanır, yenileri özel bir belleğe sahiptir. Dizüstü bilgisayarınızın daha hızlı ve daha etkili çalışmasını sağlayabiliriz. Dizüstü bilgisayarınız için en iyi yükseltme , macOS'un ve tüm programlarınızın daha hızlı çalışmasını sağlayan ve ayrıca verilerinizin çok daha güvenli olacağı bir et diski ( SSD ) takmaktır.

MacBook'unuzdaki alan genişletmesi için bize ulaşın, daha büyük bir SDD kurulumu : 128 GB, 256 GB, 500 GB, 1000 GB!  Servis merkezimize bekliyoruz!