iMac'in yavaş çalışması, sabit disk HDD ile ilgili sorunlara ilk aralıkla bağlanır . Sabit disk sürücüsü çalışma prensibi bile, mekanik elemanlar sistemde kullanıldığı sürece hızlı çalışmayı ve veri transferini desteklemeyecektir. HDD gövdesinde, lazer kafasının veri yazmasını ve okumasını sağlayacak şekilde sürekli dönen benzersiz alaşımdan yapılmış özel diskler bulunur.

Bu nedenle sınırlı hızın dışında sabit diskler yeterince güvenilir değildir. Düşme veya çarpma durumunda, disk zarar görebilir ve bunun sonucunda veriler kaybolabilir. Dahası, zaman geçtikçe sabit disk daha yavaş çalışabilir, daha fazla hatayla birlikte yaralı sektörler de tespit edilebilir. Tüm sistemin çalışmasının yavaşlamasına ve iMac önyüklemesinde sorunlara yol açar.

SSD depolama aygıtının iMac'inize standart sabit sürücü yerine veya bununla birlikte yüklenmesini öneriyoruz . Monoblok üzerine SSD (yarıiletken sürücü) diskin takılması birkaç kez performansını artırabilir. Lütfen sabit diskinizi yalnızca hızlı flash depolama aygıtına değiştiremeyeceğinizi, aynı zamanda belirli Optibay kullanarak aynı anda kullanabileceğinizi unutmayın. Bu durumda işletim sistemleri ve tüm programlar SSD sürücüsüne kurulacak ve eski winchester tüm fotoğraflarınızı, dosyalarınızı, videolarınızı vb. Depolamak için başarıyla kullanılabilecektir. iMac'inizi kolay çalışmak ve karmaşık sorunları çözmek için yükseltin!