MacBook Air bilgisayarlarınızın maruz kaldığı sıvı’ nın mahiyeti ne kadar önemli ise sıvının miktarı ve ne zaman döküldüğü’ de bir o kadar önem teşkil etmektedir.
En sık karşılaşılan sıvı temasları içerisinde MacBook Air Bira Dökülmesi, MacBook Air Kahve Dökülmesi ve MacBook Air Su Dökülmesi ve MacBook Air Çay Dökülmesi şikayetleri bulunmaktadır.
Bunlar içerisinde müdahalesi en kolay olanı su ile olan temasdır, diğer sıvılarda ise asit, şeker, ve diğer kimyasallar bileşenlerin varlığı müdahaleyi zorlaştıran sebeplerdir. MacBook Air Klavye Sıvı Teması Klavye Tuşlarının ve klavyenin kendisinde kalıcı hasarlar verebilmektedir. En kısa zamanda müdahale edilmesi gerekmektedir.
Macbook Air Sıvı Teması na maruz kaldığı an vakit kaybetmeden elektrik prizine takılı ise şarj aleti derhal çıkartılmalı ve MacBook Air hemen kapatılmalıdır. Cihaz ters çevrilmeli ve vakit kaybetmeden acilen teknik servis birimlerine sevk edilmelidir. Sevk süresi ne kadar kısa olursa MacBook Air Anakart içerisine nüfus eden sıvının bakımı ve Anakart üzerinden temizlenmesi de o kadar sağlıklı olacaktır.

Kullanıcı tarafından yapılan kurutma şekillerinde ( saç kurutma makinası, bez prinç v.b ) Apple Anakart içerisine girmiş olan sıvıyı tam olarak yok edemeyeceğinden zamanla anakart üzerinde oksitlenmelere sebep verecek ve bu durumda onarımı imkansız olabilecek arıza durumlarına sebebiyet verebilecektir. Bu gibi istenmeyen bir durumlardan kurtulabilmek için sıvı teması olan MacBook Air bilgisayarınızı acilen teknik müdahale için güvenebileceğiniz bir teknik servise sevk etmenizi tavsiye ederiz.

Srvisimize gelen Sıvı Temaslı MacBook bilgisayarınızın detaylı bakımı yapılarak bakım sonrası zarar gören parça varsa arızalı parçanın değişim / onarım imkanı durumunda tarafımızdan verilecek garanti kapsamında arızalı parça değişim / onarımı yapılmaktadır.