Mac’iniz başlatılırken bir sorun varsa ?

Mac’iniz başlatılırken bir sorun varsa ?

Mac'iniz tamamen başlatılmıyorsa

Mac'iniz tamamen başlatılmıyorsa veya başlatılırken bir şey yapmanız gerekiyorsa aşağıdaki ekranlardan birinde durabilir.

Üzerinde çizgi bulunan bir daire


Soru işareti


Seçenekler etiketini taşıyan dişli simgesi


Boş ekran

Gri renkli boş bir ekranın görüntülendiği Mac dizüstü bilgisayar

Mac'inizi başlattığınızda boş ekran görünüyorsa (ör. gri, siyah veya mavi renkli boş bir ekran görüyorsanız) ne yapmanız gerektiğini öğrenin.İçinde uyarı simgesi bulunan küre

Üzerinde uyarı simgesi bulunan bir kürenin ve support.apple.com/mac/startup URL'sinin görüntülendiği macOS başlangıç ekranı

İçinde ünlem işareti bulunan küre, Mac'inizin internet üzerinden macOS Kurtarma'dan başlatılmaya çalışıldığını ancak başlatılamadığını gösterir. Mac'iniz macOS Kurtarma'dan başlatamıyorsanız ne yapmanız gerektiğini öğrenin.


Kilit simgesi

Firmware kilidi simgesinin ve parola giriş alanının görüntülendiği macOS başlangıç ekranı

Mac'inizde firmware parolası kullanılıyorsa harici sürücü veya macOS Kurtarma gibi başka bir disk ya da disk bölümünden başlatmayı denediğinizde kilit simgesi görüntülenir. Devam etmek için firmware parolasını girin.


Sistem kilidi PIN kodu

macOS sistem kilidi PIN kodu başlangıç ekranı

Mac'iniz Bul uygulaması kullanılarak uzaktan kilitlenmişse bir PIN kodu ister. Devam etmek için dört basamaklı veya altı basamaklı parolayı girin.


Oturum açma penceresi

macOS Big Sur kullanıcı oturum açma ekranı

Mac'inizde oturum açmak için oturum açma penceresine kullanıcı hesabı parolanızı girin. FileVault etkin durumdaysa bu yolla diskinizin kilidini de açabilirsiniz. Arka planda bir saptanmış masaüstü resmi görebilirsiniz. Hesabınızı seçtiğinizde bunun yerine kendi belirlediğiniz masaüstü resmi gösterilebilir.


Thunderbolt, USB veya FireWire simgesi

Koyu renkli arka plan üzerinde büyük bir Thunderbolt , USB  veya FireWire  simgesinin görüntülenmesi Mac'inizin hedef disk modunda olduğunu belirtir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir